› Aktualności
18:00 / 13.09.2020

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Jakie inwestycje zaplanowano w Dobrzycy?

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Jakie inwestycje zaplanowano w Dobrzycy?

Gmina Dobrzyca. Ponad 583 tys. zł trafiło już na konto dobrzyckiego urzędu w ramach wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - potocznie zwanego „tarczą dla samorządów”. Na co konkretnie zostaną wydane?

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

Przypomnijmy: Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to specjalny program „osłonowy” dla samorządów, który w skali całego kraju wyniósł ok. 6 miliardów złotych.

Każda z gmin, ale także starostwa, miały otrzymać od rządu bezzwrotne dofinansowanie, które może być wykorzystane na inwestycje. Pieniądze miały pozwolić wyrównać straty, jakie - także w kasie samorządów - wywołał koronawirus.

RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH. ILE PIENIĘDZY DLA GMINY DOBRZYCA?

- Jednostki samorządu terytorialnego również odczuły efekty pandemii i zastoju - wprowadzenie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ma temu przeciwdziałać – komentowała w lipcu w Pleszewie – podczas oficjalnego wręczania czeków dla naszych włodarzy - europosłanka Angelika Możdżanowska.

Do powiatu pleszewskiego trafiło w sumie ok. 10,5 mln zł. W przypadku gminy Dobrzycy wsparcie wyniosło dokładnie 583 tys. 852 zł.

Przypomnijmy: wspomniane wsparcie od rządu wydane może być stricte na inwestycje: m.in. remonty szkół, czy remonty dróg. Co ważne - nie muszą być wydane w tym roku: mogą być wydane również później.

- Środki wpłynęły na konto Gminy Dobrzyca, aktualnie przystępujemy do przygotowania postępowań o udzielenie zamówień publicznych – przyznają „Życiu Pleszewa” dobrzyccy urzędnicy.

Na co zostaną wydane? Przeczytasz o tym w najbliższym papierowym wydaniu "Życia Pleszewa"

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%