› Sport i rekreacja
20:15 / 13.10.2019

Stal wypunktowana przez SKP

Stal wypunktowana przez SKP

fot. P. Hain

W piłce nożnej nie liczy się posiadanie piłki, gdy nie jest ono poparte skutecznością. Stalowcy przekonali się o tym w starciu z SKP Słupca.

Pleszewska drużyna miała utrudnione zadanie, bo dyrygujący jej poczynaniami Krzysztof Matuszak już w 5’ z powodu urazu musiał opuścić plac gry. Mimo tego pleszewianie kilka okazji bramkowych sobie wypracowali. To nie był dzień Patryka Adamskiego. Napastnik Stali dwukrotnie przegrał z bramkarzem Maciejem Przygodą w sytuacjach „sam na sam”, w dwóch innych sytuacjach posłał piłkę obok słupka. Blisko zdobycia gola był też Mateusz Raczyk. Raz chybił, a w drugim przypadku jego uderzenie głową zablokowane zostało przez Tobiasza Wujka. Rywale dość szczęśliwie objęli prowadzenie po ładnym uderzeniu z dystansu Kamila Sikorskiego, a później już definitywnie „ustawili autobus”. W końcu wyprowadzili zabójczy kontratak, po którym Kacper Kajdan po raz drugi umieścił piłkę w siatce. Zespół Łukasza Bandosza spadł w tabeli na piąte miejsce. Do liderujących Wilków traci już 9 punktów.

STAL PLESZEW – SKP SŁUPCA 0:2 (0:0)

KS Stal Pleszew: Tobiasz Wojcieszak, Dawid Majchrzak, Piotr Stachowiak, Łukasz Jańczak, Mikołaj Adamek, Błażej Ciesielski, Krzysztof Matuszak (5’ Adam Wojciechowski; 80’ Emil Poczta), Szymon Rudziński (88’ Damian Stasiak), Mateusz Raczyk, Jacek Pacyński, Patryk Adamski

BRAMKI

0:1 – Kamil Sikorski (53’)

0:2 – Kacper Kajdan (86’)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%