› aktualności
09:39 / 16.01.2013

"Staszic" lepszy niż w zeszłym roku

39 miejsce w województwie i 448 w Polsce zajęło pleszewskie I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w ogólnopolskim rankingu edukacyjnym przeprowadzonym przez miesięcznik "Perspektywy" oraz "Rzeczpospolitą".

Uzyskany wynik jest lepszy o 17 pozycji od ubiegłorocznego. – Cieszy mnie to, co jest w danej chwili, bo trudno jest przewidzieć losy naszej szkoły. Staramy się, żeby było coraz lepiej. Staramy się też o dobre wyniki matur, wykształcenie olimpijczyków – mówi Lillla Deleszkiewicz, dyrektor pleszewskiego ogólniaka. Dodaje: Ten ranking pokazuje, że skoro znaleźliśmy się w nim i jeszcze na takiej dobrej pozycji, to naprawdę jest to powód do zadowolenia. Oczywiście nie jest to powód do tego, aby wpaść w taką radość, żeby nie starać się dalej.

Oceniając polskie licea, wzięto pod uwagę kilka kryteriów. Pierwszym z nich były osiągnięcia uczniów w olimpiadach krajowych i międzynarodowych, kolejnym - wyniki matury liczone oddzielnie dla przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W rankingu ważna była także ocena szkół ponadgimnazjalnych z punktu widzenia nauczycieli uczelni akademickich. Wszystkie dane zebrane razem dały w tym roku lepszy wynik „Staszica”, który przeskoczył z 56 miejsca zajmowanego w 2012 roku w naszym województwie.

(nap)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%