› Aktualności
10:32 / 22.04.2015

Trzeźwy poranek. Skontrolowano 1.759 kierowców

Trzeźwy poranek. Skontrolowano 1.759 kierowców

fot. www.fotolia.com

Pleszewscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Grupy Wsparcia z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu kontrolowali kierowców.

- Celem działań była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Mundurowi skontrolowali łącznie 1.759 osób - informuje sierż. szt. Monika Kołaska, rzecznik prasowy KPP w Pleszewie. Akcję "Trzeźwy poranek" przeprowadzono 20 kwietnia. - Mundurowi wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości już od wczesnych godzin porannych rozpoczęli kontrole kierowców. Prowadzone one były na terenie powiatu, głównie w rejonie skrzyżowań. Zatrzymane zostały trzy osoby, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Wszystkim sprawcom funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania. Teraz o dalszym ich losie zdecyduje sąd - wyjaśnia sierż. szt. Monika Kołaska.

Po zakończeniu działań „Trzeźwy poranek” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w KWP w Poznaniu pełnili służbę na drogach, gdzie kontrolowali, m.in. stan techniczny pojazdów i prędkość. Do działań wykorzystano również dwa samochody z wideo rejestratorami. Efektem tych działań było zatrzymanie 9 dowodów rejestracyjnych. Policjanci nałożyli też kilkanaście mandatów karnych. Funkcjonariusze z Poznania wspólnie z pleszewskimi policjantami jeszcze przez kilka najbliższych dni będą patrolować ulice naszego powiatu.

Skutki „alkoholu za kierownicą” mogą być tragiczne. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak również do postronnych osób, o rozwagę i sprzeciw wobec tego typu sytuacji. Funkcjonariusze, chcąc ograniczyć takie sytuacje, będą cyklicznie prowadzić podobne działania.

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%

Zdjęcia ilość zdjęć 4