› Motoryzacja
17:08 / 06.02.2020

Ubezpieczenie Chevroleta — ile kosztuje?

Ubezpieczenie Chevroleta — ile kosztuje?

Jak twierdzą kierowcy, jedną z najważniejszych zalet aut marki Chevrolet jest bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Użytkownicy doceniają także wszechstronne silniki, odpowiednie do miasta i na trasę i trwałość oryginalnych podzespołów. Ile kosztuje ubezpieczenie Chevroleta?

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

Wg danych porównywarki ubezpieczeń mubi.pl średnia wysokość składki OC w październiku 2019 roku wyniosła 755 zł. Klienci, którzy ubezpieczyli Chevroleta za pośrednictwem porównywarki, za obowiązkową ochronę płacili średnio o 79 zł mniej - 676 zł. Jak pokazały statystyki Mubi w poprzednich miesiącach średnie ceny ubezpieczenia dla tych dynamicznych aut były nieco wyższe.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule https://mubi.pl/poradniki/ubezpieczenie-chevrolet/

OC dla Chevroleta już od 260 zł

Tanie OC znajdziesz na Mubi! Doskonale przekonał się o tym pan Krzysztof, 55-letni mieszkaniec Ostródy, właściciel Chevroleta Spark (pojemność silnika 796 cm3). Dzięki porównywarce mężczyzna kupił OC a 260 zł! Na tak niską stawkę z pewnością wpłynął fakt, że mężczyzna nie ma na swoim koncie ani jednej szkody. Jak pokazują dane Mubi, inni kierowcy z dobrą historią szkodowości także mogli liczyć na korzystne stawki, zdecydowanie niższe niż średnia.

Oto kilka przykładów:

 • 31-letni Andrzej z Jarosławia, właściciel Chevroleta Aveo (1206 cm3) - 330 zł,
 • 35-letnia Anna z Nowego Sącza, właścicielka Chevroleta Spark (1206 cm3) - 335 zł,
 • 38-letni Konrad z Raniżowa, właściciel Chevroleta Lacetti (1399 cm3) - 342 zł,
 • 43-letnia Barbara z Bielska, właścicielka Chevrolet Aveo (1206 cm3) - 350 zł,
 • 51-letnia Joanna z Raciborza, właścicielka Chevroleta Spark (995 cm3) - 355 zł.

Spore znaczenie dla niskiej stawki ma również niewielka pojemność silnika auta oraz rejestracja i użytkowanie w niewielkiej miejscowości.

Cena OC a model Chevroleta

Jak pokazują dane porównywarki Mubi, najtańsze OC dla Chevroleta znalazł właściciel modelu Spark (260 zł). Ile płacili za obowiązkową ochronę posiadacze innych modeli?

Najniższe stawki zarejestrowane przez porównywarkę Mubi w październiku 2019 roku:

 • Chevrolet Aveo - 330 zł,
 • Chevrolet Lacetti - 342 zł,
 • Chevrolet Cruze - 360 zł,
 • Chevrolet Orlando - 365 zł,
 • Chevrolet Trax - 410 zł,
 • Chevrolet Epica - 424 zł.

Ceny OC — Chevrolet a inne marki aut

Jeśli planujesz zakup Chevroleta, możesz odetchnąć z ulgą. Takie modele regularnie plasują się w czołówkach aut z najtańszym OC. Jak pokazują dane Mubi, w październiku 2019 ubezpieczenie Chevroleta było tylko o 95 zł droższe od najtańszej w zestawieniu Dacii i o 311 tańsze od najdroższego BMW.

Ubezpieczenie Chevroleta dla młodego kierowcy

Nie od dziś wiadomo, że to właśnie młodzi kierowcy płacą najwyższe na rynku stawki OC. Zwłaszcza jeśli użytkują dynamiczny model z pojemnym silnikiem. Jak pokazują dane Mubi, ubezpieczenie OC Chryslera Equinox (paliwo – benzyna, silnik – 2409 cm3), którego właścicielem jest 19-letni Karol z Domaszczyna, może kosztować od 2000 aż do 8000 zł! Skutecznym sposobem na obniżenie wysokiej ceny ubezpieczenie może być współwłasność. Jeśli Karol uczyni współwłaścicieli Chevroleta doświadczoną za kierowania osobę z wysokimi zniżkami za bezszkodową jazdę, zapłaci zdecydowanie mniej! Ile wynoszą różnice w cenach?

 

 

Ile kosztuje AC Chevroleta?

Często zdarza się, że z obawy przed wysokimi kosztami właściciele Chevroletów rezygnują z dobrowolnej ochrony AC. Rzeczywiście, wybrane naprędce autocasco może obciążyć portfel kierowcy, narażając go na nieprzewidziane koszty i niemiłe niespodzianki. Wyszukane w przemyślany, racjonalny sposób pozwoli objąć auto kompleksową ochroną, nie nadwyrężając przy tym budżetu.

Dobrym przykładem może być tu kalkulacja wykonana przez 33-letnią Annę z Dąbrowy Tarnowskiej. Kobieta jeździ 7-letnim Chevroleta Aveo (silnik – 1398 cm3, rodzaj paliwa – benzyna) i parkuje auto na ulicy. Prawo jazdy ma od 8 lat, a na koncie jedną szkodę, która wydarzyła się 4 lata temu.

Oto kilka przykładowych ofert, jakie znalazła w Mubi:

Pakiet OC + AC + ASS w Axa Direct - 850 zł

Sposób likwidacji szkody: kosztorys + zamienniki części,

udział własny: 1000 zł – szkody wypadkowe, 10% – kradzież,

amortyzacja części: 65%,

zakres terytorialny: Polska,

minimalna wartość szkody: brak.

Pakiet OC + AC + NNW + Assistance w Aviva - 880 zł

Sposób likwidacji szkody: kosztorys + zamienniki części,

udział własny: 1000 zł – szkody wypadkowe i kradzież,

amortyzacja części: 0%,

zakres terytorialny: Europa,

minimalna wartość szkody: 500 zł.

Pakiet OC + AC + NNW + Assistance w MTU24 - 1133 zł

Sposób likwidacji szkody: kosztorys + zamienniki części,

udział własny: brak,

amortyzacja części 0%,

zakres terytorialny: Europa,

minimalna wartość szkody: 500 zł.

Choć wszystkie oferty mają podobne ceny, różnią się ważnymi z punktu widzenia kierowcy detalami. Jeśli Karolina często podróżuje za granicę, wybór najtańszego wariantu nie będzie dobrym pomysłem. Jeśli zależy jej na tym, aby zupełnie wyeliminować udział własny, zasadnym będzie wybór trzeciej, najdrożej opcji.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%