› Aktualności
08:19 / 05.02.2020

Ważą się losy projektu S-11 i „małej” obwodnicy Pleszewa

Ważą się losy projektu S-11 i „małej” obwodnicy Pleszewa

Pleszew. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest już bliska wyłonienia wykonawcy projektu odcinka S-11 z Kórnika do Ostrowa Wlkp. To drugi etap prac - po opracowanym w ubiegłym roku tzw. studium korytarzowym. Co ważne - w dokumentację włączono również plany budowy tzw. „małej” obwodnicy Pleszewa - na odcinku między Brzeziem a Zieloną Łąką.

 

- Kwestia obwodnicy Pleszewa to niezwykle ważne zadanie - dzięki któremu miasto może się rozwijać - zaznacza wprost burmistrz Arkadiusz Ptak.

CZYTAJ TAKŻE: Tysiące podpisów za budową węzłów S-11 blisko Pleszewa

Rozstrzygnięcia co do wykonawcy dokumentacji w tej sprawie - jak i generalnie w sprawie kolejnego etapu przy budowie nowej „eski” - są już coraz bliżej.

Przypomnijmy: GDDKiA ogłosiła w minionym roku nowy przetarg na projekt dla odcinka S-11 - z Kórnika do Ostrowa Wielkopolskiego. Poprzedni wykonawca ukończył pierwszy etap projektowania (studium korytarzowe), jednak w lipcu minionego roku - z powodu m.in. wypowiedzenia umów kontrahentów - konsorcjum musiało rozpocząć procedurę wniosku o upadłość.

- Byliśmy zmuszeni do odstąpienia od umowy z winy wykonawcy, co nastąpiło 10 października 2019 r. Następnie naliczyliśmy dotychczasowemu wykonawcy stosowne kary umowne i niezwłocznie przystąpiliśmy do przygotowania nowego przetargu - informują przedstawiciele GDDKiA.

Jak się okazuje, jego rozstrzygnięcie jest już coraz bliżej. - Planowany termin podpisania umowy z nowym wykonawcą to pierwszy kwartał 2020 r. - komentują przedstawiciele GDDKiA.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku w Pleszewie zorganizowano duże spotkanie dotyczące wyboru wariantu przebiegu drogi ekspresowej S-11 przez nasz powiat. Zainteresowanie było bardzo duże - na miejscu pojawiło się ok. 300 mieszkańców z terenów gmin, przez które przyszła „eska” ma przebiegać - czyli Pleszewa, Czermina oraz Dobrzycy.

CZYTAJ TAKŻE: Powiat pleszewski. Która gmina przyciągnie bliżej węzeł S-11?

No dobrze, kiedy możliwe będą ostateczne rozstrzygnięcia w tej sprawie? 

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%