› Aktualności
15:06 / 10.07.2020

Wybory 2020. W niedzielę wybierzemy prezydenta

Wybory 2020. W niedzielę wybierzemy prezydenta

Powiat pleszewski. Wybory prezydenckie 2020. W niedzielę -  12 lipca - odbędą się wybory prezydenckie. Głosowanie potrwa od godz. 7.00 do 21.00.

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

Przed nami druga tura wyborów, w której zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.  Już 12 lipca zdecydujemy - kto zostanie prezydentem RP. 

 

Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę 12 lipca - od 7.00 do 21.00.

 

Aby oddać ważny głos, na karcie do głosowania należy wpisać znak „X” w kratce znajdującej się po lewej stronie przy nazwisku wybranego, tylko jednego kandydata. Zgodnie z przepisami znak "X" to co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki.

 

Na dole każdej karty znajdzie się informacja o sposobie głosowania. Twój głos będzie nieważny, jeżeli: oddasz go na więcej niż jednego kandydata, nie oddasz żadnego głosu (nie postawisz znaku ”X” przy żadnym kandydacie), postawisz w kratce znak inny niż co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki lub postawisz znak „X” poza kratką.

 

Za nieważną uznaje się uszkodzoną kartę do głosowania, kartę, której część została oderwana i niewrzucona lub wrzucona osobno. Nieważne są także karty do głosowania inne niż urzędowo ustalone lub te, które nie zostały opatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej.

 

Do lokalu wyborczego trzeba zabrać dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy albo legitymację szkolną lub studencką).

 

Przypominamy też, że ze względu na pandemię koronawirusa obowiązują dodatkowe zasady w samym lokalu wyborczym: obowiązek zasłaniania nosa i ust, obowiązek dezynfekcji rąk po wejściu i po wyjściu z lokalu wyborczego, obowiązek zachowania dystansu społecznego min. 1,5 metra, a także limit osób przebywających w lokalach wyborczych.

 

PRZYPOMINAMY W PIATEK OD 24.00 OBOWIĄZUJE CISZA WYBORCZA. POTRWA DO MOMENTU ZAMKNIĘCIA LOKALI WYBORCZYCH. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%