› Aktualności
15:05 / 14.08.2015

Zakładał fałszywe konta

Zakładał fałszywe konta

Do 8 lat więzienia grozi 31-letniemu mężczyźnie, który został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego pleszewskiej komendy. Delikwent zakładał fałszywe konta bankowe i podając się za oficera Centralnego Biura Śledczego wyłudzał pieniądze od starszych ludzi.

Działał na terenie całego kraju. Policjanci z pleszewskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, 12 sierpnia zatrzymali 31-letniego mieszkańca Zgierza. Mężczyzna zajmował się odbieraniem wyłudzonych pieniędzy, a także zakładaniem kont bankowych, na które wpływały pieniądze z oszustw. Pleszewscy policjanci przedstawili mu zarzuty dotyczące udziału w czterech oszustwach na łączną kwotę 160 tysięcy złotych. Jedno miało miejsce na terenie Pleszewa, trzy kolejne w Warszawie.

Ta sprawa miała swój początek w połowie czerwca 2014 roku, kiedy to do pleszewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od pracownicy banku o tzw. oszustwie metodą „na policjanta CBŚ”. Wtedy to okazało się, że do 72-letniej mieszkanki Pleszewa, zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta i oznajmił, że bierze udział w „akcji policyjnej”. Ostrzegał ją przed pracownikami banku, w którym trzyma swoje oszczędności.

Szczegóły w najbliższym numerze „Życia Pleszewa”

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%