› kultura i rozrywka
10:12 / 02.08.2010

Zapisy na pielgrzymkę

Zapisy na pielgrzymkę
Już w piątek, 6 sierpnia, z jarocińskiego rynku wyruszy na Jasną Górę grupa „biało-zielona”. Wieczorem pielgrzymi dotrą na nocleg do Pleszewa, gdzie dołączą do nich mieszkańcy naszego miasta.

Z kolei w poniedziałek, 9 sierpnia z Kalisza swoją wędrówkę do Częstochowy rozpoczną „grupy kaliskie” (w ramach pielgrzymi kaliskiej na Jasną Górę idą dwa rodzaje grup – tzw. kaliskie – dwanaście - oraz promieniste, wychodzące z poszczególnych miast naszej diecezji – jedenaście). Wśród nich, razem z grupą „różowo-niebieską” z sanktuarium św. Józefa pielgrzymować będą parafianie z Kucharek i mieszkańcy sąsiednich miejscowości. Chętni mogą się zgłaszać u ks. Sławomira Konińskiego (spotkanie organizacyjne we wtorek, 3 sierpnia, o godz. 18.30 w salce przy kościele w Kucharkach). Koszt udziału w pielgrzymce – 70 zł (druga osoba z rodziny – 55 zł, a trzecia i kolejne – 40 zł). Pielgrzymi z grup kaliskich mają zapewnione wszystkie noclegi na trasie wędrówki (szkoły, remizy itp.) oraz wrzątek i chleb na postojach. Do Częstochowy dotrą wieczorem, 13 sierpnia.

W ramach Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę wyruszy także Promienista Grupa Rowerowa Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej. Zgłoszenia przyjmuje sekretarz zarządu AK, a zarazem organizator – Ireneusz Reder. Tel. 62 72 21 861 (wieczorem), 602 634 261. Kontaktować można się również przez sms lub e-mailem: rederi@poczta.fm. Materiały informacyjne dotyczące pielgrzymki można pobrać także ze strony internetowej www.akcjakatolicka.kalisz.pl.

373 Kaliska i 19 Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę przebiegać będzie pod hasłem „Nie bój się wziąć Maryi do siebie”. Codzienne konferencje we wszystkich grupach wędrujących na Jasną Górę z Kalisza głosić będzie ks. Marek Gołaś – wikariusz pleszewskiej parafii pw. Najświętszego Zbawiciela.

(pg)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%