› Aktualności
19:45 / 10.12.2015

Zobacz, jak może wyglądać Plac Powstańców Wlkp.

Zobacz, jak może wyglądać Plac Powstańców Wlkp.

Mieszkańcy zobaczyli wstępne projekty zagospodarowania terenów po byłym dworcu PKS. Konsultacje społeczne nie cieszyły się wielkim zaineteresowaniem.

Ci, którzy przyszli, dopytywali głównie o miejsca postojowe dla właścicieli posesji, które nie mają podwórza. Apelowano również do burmistrza Pleszewa Mariana Adamka, żeby na placu było jak najwięcej zieleni. Uwagi zgłaszali również właściciele firm ulokowanych w obrębie Placu Powstańców Wlkp.

Projekt zakłada przebudowę terenu po PKS i udostepnienie około 80-90 miejsc parkingowych, które objętą bedą płatną strefą. Przewidziano również ławeczki, podziemne kosze na śmieci (do wtórnej segregacji), a także miejską ubikację i monitoring. Wytyczone będą nowe alejki dla pieszych i przeorganizowany ruch kołowy. 

Po byłym budynku dworcowym Pleszewskie Towarzystwo Budownicwta Społecznego postawi dwupiętrową kamienicę z mieszkaniami do kupienia na wlasność oraz punktami usługowo-handlowymi. Swoje uwagi można zgłaszać w wydziałach inwestycji oraz architektury UMiG Pleszew. 

Koniecznie zobacz zdjęcia z wizualizacją.

Nowe samochody dla policji. CZYTAJ

Wypowiedz się w sprawie planu. CZYTAJ

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 24